تصویر شاخص
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ بدون نظر توسط: تحریریه
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 5 دقیقه

آموزش مکالمه انگلیسی سفارش غذا برای صرف یک غذای خوشمزه

مه ما با یادگیری زبان انگلیسی به دنبال آن هستیم که بتوانیم ارتباط درست‌تری برقرار کنیم. صحبت کردن و داشتن یک مکالمه درست، از پایه‌ترین موارد داشتن یک ارتبط درست است. این مهارت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف، با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. داشتن یک مکالمه انگلیسی سفارش غذا مناسب یکی از پرکاربردترین آموزش‌ها در این زمینه است که به شما کمک می‌کند سطح خود را بسنجید. نیاز به این مهارت در کشورهای مختلف و به طور روزانه در سفرهای شما احساس می‌شود. به همین دلیل قصد داریم تا شما را با تمامی مواردی که برای مکالمه انگلیسی در رستوران برای سفارش غذا نیاز دارید را بررسی کرده و به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم؛ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

دوره ept آکادمی عالم زاده یکی از بهترین دوره‌هایی است که در آن، تلاش می‌شود تا تمامی مهارت‌های شما را ارتقا داده شود. اگر به دنبال یک دوره جامع هستید که شما را برای قبولی در این آزمون آماده کند، می‌توانید وارد سایت ما شده و یا با شماره ۰۹۳۳۳۴۸۵۷۱۳ تماس بگیرید تا کارشناسان ما برای داشتن یک انتخاب مناسب شما را راهنمایی کنند.

مکالمه انگلیسی سفارش غذا

زبان انگلیسی زبان بین الملی است که در تمام جهان استفاده می‌شود. این زبان،‌ به عنوان زبانی مشترک برای همه مردم جهان به حساب می‌آید که در سفر به مناطق مختلف،‌ اگر با زبان رسمی آن کشور آشنایی نداشته باشید، می‌توانید به زبان انگلیسی با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید.

یکی از نیازهای اساسی در سفر به مناطق مختلف، غذا خوردن است. شما باید با مکالمه انگلیسی در رستوران برای سفارش غذا، آشنایی داشته باشید. در ادامه طبقه بندی‌هایی از مکالمات و اصطلاحات کاربردی برای مکالمه انگلیسی در رستوران برای سفارش غذا برای شما ارائه می‌دهیم.

مکالمه انگلیسی در رستوران برای سفارش غذا

نام وعده‌های غذایی

برای راحت‌تر خواندن منو، دانستن اسم وعده‌های غذایی برای شما کاربرد دارد. غذاها با دسته بندی‌های مختلفی در منو نوشته می‌شوند؛ که تقسیم بندی بر اساس زمان خوردن وعده غذایی یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. از رایج‌ترین وعده‌های غذایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Appetizer (پیش غذا): وعده‌های غذایی کوچک که به طور معمول قبل از غذای اصلی مصرف می‌شوند.
  • Entree یا Main Meal (غذای اصلی): غذای اصلی معمولا بیشترین حجم را در بین سایر انواع غذاها دارد. غذای اصلی در رستوران‌ها، معمولا اسم‌های محلی آن منطقه را دارند.
  • Side Items (آیتم‌های جانبی): ظروف کوچکی که همراه با غذای اصلی می‌آیند و مواد غذایی مجزا از غذای اصلی مثلا سالاد یا سیب زمینی سرخ کرده دارند.
  • Drinks (نوشیدنی): در این بخش تمامی نوشیدنی‌های همراه با غذا نوشته می‌شوند. در صورتی که به کافه رستوران رفته باشید؛ در ادامه این بخش از منو می‌توانید قسمت مربوط به نوشیدنی‌های کافی شاپ را نیز مشاهده کنید.
  • Dessert (دسر): دسر غذایی‌های شیرین و با حجم کم که اغلب بعد از غذای اصلی سرو می‌شوند.


پیشنهاد مطالعه: قید یا adverb یکی از بخش‌های مهم زبان‌ها به خصوص زبان انگلیسی است. اگر می‌خواهید به شکلی دقیق‌تر با این مفهوم آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم محتوای لینک مقابل را مطالعه کنید: adverb چیست .سوال پرسیدن از پیشخدمت

اصلی‌ترین ارتباط شما در مکالمه انگلیسی در رستوران برای سفارش غذا با پیشخدمت است. در این قسمت پرکاربردترین مکالماتی که برای سفارش غذا به صورت انگلیسی استفاده می‌شود نوشته شده است:

?Could I have a menu, please

ترجمه: آیا می‌توانم منو را داشته باشم؟ (درخواست منو از پیشخدمت)

.What’s on the menu

ترجمه: منو چه چیزهایی دارد؟ (توضیح خواستن درمورد منو)

نام وعده‌های غذایی

.We’re not ready yet

ترجمه: ما هنوز آماده نیستیم (حین پرسیدن سفارش، در صورتی که همه افراد حاضر در میز تصمیم گیری نکرده باشند).

.The spaghetti/steak/chicken looks good

ترجمه: اسپاگتی/استیک/مرغ به نظر خوب می‌آید.( مشورت با همراه و دوست خود هنگام سفارش غذا)پیشنهاد: آزمون زبان وزارت بهداشت از آزمون‌های معتبری است که ارزش بسیار زیادی برای داشنجویان داخل کشور دارد. اگر به دنبال کاهش حجم استرس خود برای قبولی در این آزمون‌ها هستید، دوره‌های استاد عالم زاده می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر برای شما باشد.?What would you recommend

ترجمه: شما کدام یک را پیشنهاد می‌کنید؟ (پرسیدن و کمک خواستن از پیشخدمت حین سفارش غذا)

.I’d like my steak rare/medium/well done

ترجمه: می‌خواهم استیک من خام/نیم‌پز/کاملا پخته باشه. (توضیحات اضافی درمورد نحوه پختن غذا سفارش داده شده)

?Are there any nuts/peanuts

ترجمه: آجیل/بادام‌زمینی داخل غذا هست؟ (سوال پرسیدن در مورد وجود داشتن یک ماده خاص، در ترکیب غذا)

?Do you have any vegetarian dishes

ترجمه: آیا غذای گیاهی هم دارید؟ ( توضیح بیشتر خواستن از منو)

?Could I have a glass of water, please

ترجمه: لطفا برای من یه لیوان آب بیاورید؟

سفارش غذا به زبان انگلیسی

مکالمه انگلیسی در رستوران برای سفارش غذا

با استفاده از جملات زیر به راحتی می‌توانید به انگلیسی غذا سفارش بدهید. برای مکالمه انگلیسی در رستوران برای سفارش غذا تنها کافیست اسم غذایی که در منو نوشته شده ‌است را در جای خالی هر یک از جملات به کار ببرید.

….. I’ll have the 

ترجمه: من میخواهم ….. داشته باشم.

….. I would like the

ترجمه: من دوست دارم …..

….. bI’d like to order the

ترجمه: من دوست دارم ….. را سفارش بدهم.پیشنهاد مطالعه: خانواده از اولین مباحثی است که معمولا در گفتگوهایمان از آن‌ها صحبت می‌کنیم. به همین دلیل، آشنایی شما با نسبت‌های خانوادگی، کمک می‌کند تا مکالمه درست‌تری داشته باشید. اگر می‌خواهید با این نسبت‌ها به درستی آشنا شوید، می‌توانید با مراجعه به وبلاگ عالم زاده، مقاله نسبت های فامیلی به انگلیسی را مطالعه کنید.?….. Can I have the

ترجمه: آیا می‌توانم ….. را داشته باشم. (استفاده از این جمله اغلب در مواردی است که می‌خواهیم موجودی آن غذا را بدانیم. در صورتی که تمام نشده باشد؛ سپس آن را سفارش دهیم.)

….. I’ll start with

ترجمه: من دوست دارم غذایم را با ….. شروع کنم.

مکالمه درست برای سفارش غذا

مکالمه انگلیسی در رستوران برای بیان شکایت 

در صورتی که مشکلی در سفارش و غذای شما وجود داشت؛ می‌توانید از این جملات استفاده کنید:

.Excuse me, my food is cold

ترجمه: ببخشید، غذای من سرد است.

.Pardon, this isn’t what I ordered

ترجمه: عذرخواهی می‌کنم، این غذایی نیست که من آن را سفارش دادم.

?May I speak to your manager, please

ترجمه: آیا می‌توانم با مدیر رستوران صحبت کنم؟

.Excuse me, I ordered French fries, but I got grilled onion

ترجمه: ببخشید، من سیب‌زمینی سرخ‌شده سفارش دادم اما برای من پیاز گریل آوردید.

?Can I change my order please

ترجمه: آیا می توانم سفارشم را تغییر دهم؟پیشنهاد: دوره زبان msrt یکی از پراستقبال‌ترین دوره‌های آموزشی آکادمی عالم زاده است که دانشجویان زیادی دارد. اگر شما هم قصد شرکت در این آزمون را دارید و به دنبال منبع مطمئنی هستید، می‌توانید وارد سایت ما شده و از اطلاعات دوره‌ها برای یک انتخاب درست استفاده کنید.مکالمه انگلیسی در رستوران برای بیان شکایت 

مکالمه انگلیسی در رستوران برای نظر دادن در مورد غذا

در صورتی که بعد از سرو غذا نظر شما در مورد کیفیت غذا و رستوران بپرسند؛ می‌توانید به صورت زیر نظر خود را بیان کنید:

.It’s delicious

ترجمه: این خوشمزه است.

.Everything is great, thank you

ترجمه: همه چیزخوب است؛ متشکرم.

.Actually, my food is a little cold

ترجمه: در واقع غذای من کمی سرد بود.

درخواست صورت حساب در مکالمه انگلیسی سفارش غذا

بعد از اتمام غذا، اگر قصد پرداخت صورت حساب و هزینه غذا را داشته باشید؛ با جملات زیر می‌توانید صورت حساب را درخواست کنید:

.I’d like the check, please

ترجمه: لطفا صورت حساب را بیاورید.پیشنهاد مطالعه: ضرب المثل‌های گوناگونی وجود دارند که آشنایی با معادل آن‌ها به شما کمک می‌کند در زمان گفتگو مسلط‌تر باشید. برای آشنایی با این عبارات، پینشهاد می‌کنیم به وبلاگ ما مراجعه کرده و مقاله ضرب المثل به انگلیسی را مطالعه کنید..I am ready to pay my bill now

ترجمه: می‌خواهم صورت حساب را بپردازم.

?Could you please bring us the bill

ترجمه: می‌شود صورت حساب را بیاورید؟

سخن پایانی

یکی از بخش‌های مهم در یادگیری زبان انگلیسی، داشتن مهارت در صحبت کردن است. مکالمه در زندگی روزمره و موقعیت‌های مختلفی نظیر سفارش غذا برای شما کاربرد دارد. برخی جملات ثابت در طول سفارش دادن غذا است؛ که با یادگیری این جملات و کلمات می‌توانید به انگلیسی سفارش بدهید. در صورت برقراری ارتباط درست با گارسون، فرایند سفارش دادن غذا برای شما بسیار راحت‌تر می‌شود.

دیدگاه های کاربران دیدگاه های کاربران عالم زاده درباره این موضوع
اولین نفری! باشید که برای این پست نظر می دهد.
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *